II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie!
 2. Jutro (18.01) – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończenie świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25.01).
 3. W czwartek (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach!
 4. W piątek (22.01) – przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego Pallottiego – Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, do którego należą Pallotyni i Pallotynki. Zewnętrzną Uroczystość Naszego Założyciela będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę (24.01). Do wspólnego świętowania i dziękczynienia Bogu za naszego Założyciela zapraszamy wszystkich parafian.
 5. W trosce o zdrowie i życie parafian, aby nie potęgować lęku z powodu pandemii wirusa, odwołaliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii! Zachęcamy, by głowa każdej rodziny (ojciec lub matka) poprowadził modlitwę z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla swojej rodziny i domu w tym Nowym Roku! Wodę święconą można zabrać z kościoła do domu i pokropić nią swój dom, mieszkanie, gospodarstwo. Jako Wasi duszpasterze w każdą niedzielę odprawiamy Mszę św. za naszych parafian!
 6. Zapraszamy narzeczonych na pierwszy w tym roku cykl katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Katechezy rozpoczną się 12.02.2021 r. (piątek) Mszą św. o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pod nr tel.: 603 913 913.
 7. W niedzielę 31.01.2021 r. po Mszy św. o godz.12.00 – przymiarka na stroje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 8. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1 % podatku od swoich dochodów. Na stronie internetowej Fundacji znajduje się darmowy program do rozliczenia podatku dochodowego za 2020 r. Przekazać 1 % może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę.
 9. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na olej opałowy do naszego kościoła.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii +Jerzy Suwalski (l. 93) i +Andrzej Sieradzki (l. 57). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Domżał, kawaler z naszej parafii,

Marlena Gołębiowska, panna z naszej parafii (zapowiedź II)