33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich.
 2. Dziś także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem!
 4. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.15 czytamy wypominki listopadowe, a o 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych.  W niedziele wypominki listopadowe o godz. 15.15, a różaniec o godz. 15.30 .
 5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego i UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to święto patronalne Warszawskiej Prowincji Chrystusa Króla Pallotynów. Do tej prowincji należy nasza Wspólnota Pallotyńska w Kutnie. To okazja przede wszystkim do dziękczynienia za wszystkie łaski, którymi Bóg obdarzył naszą Pallotyńską Wspólnotę i zachęta do modlitwy o nowe powołania do Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.
 6. W tym roku, w związku z pandemią Covid-19, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, można zyskiwać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.
 7. W dniach 27-29 listopada organizujemy ostatni w tym roku kalendarzowym cykl katechez przedmałżeńskich. Zapisy: tel. 603 913 913 (Ks. Stanisław) lub mail: proboszcz@pallotynikutno.pl
 8. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 9. W zakrystii są już caritasowskie świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże po 15 zł a małe po 6 zł. Zachęcamy do nabywania.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Ołtarzewie, które kształci pallotyńskie elity intelektualne.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Wiesław Cybulski (l. 74) i pożegnaliśmy + Grażynę Czerwińską (l. 60). Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 12. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Andrzej Kawecki, kawaler z par. tutejszej;

Ewelina Pysera, panna z par. św. Jakuba w Leźnicy Wielkiej (zapowiedź I).

pallotynikutno.pl