32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś w całym Kościele pod hasłem „Przywrócić nadzieję” obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą otoczmy dziś szczególnie wszystkich prześladowanych chrześcijan!
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 –spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Dziś ostatni dzień ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Różaniec Do Granic Nieba”. W naszej świątyni dziś o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa zawierzenia Maryi i Jezusowi, następnie wypominki listopadowe i o godz. 15.30 -różaniec za zmarłych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przez osiem dni trwali na tej modlitwie w  naszym kościele i w swoich domach.  
 4. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.15 czytamy wypominki listopadowe, a o 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych. W niedziele wypominki listopadowe o godz. 15.15, a różaniec o godz. 15.30 .
 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę i remonty kościołów naszej diecezji.
 6. W tym roku, w związku z pandemią Covid-19, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.
 7. W tym tygodniu w liturgii przypada 11 XI – Uroczystość św. Wiktorii, głównej Patronki naszej diecezji. Ten dzień to także 102. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie!
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem!
 9. Razem z p. Wójt Gminy Kutno Justyną Jasińską zapraszamy do udziału w konkursie: „Legenda o Gminie Kutno”. Konkurs dla wszystkich chętnych! Zadanie konkursowe dla dorosłych to napisanie legendy o gminie Kutno, a dla dzieci i młodzieży – bajki! Konkurs kończy się 15 listopada. Regulamin konkursu i szczegóły na stronie internetowej gminy Kutno. Gorąco zapraszamy do udziału w tym konkursie!!!
 10. W dniach 27-29 listopada organizujemy ostatni w tym roku kalendarzowym cykl katechez przedmałżeńskich. Zapisy: tel. 603913913 (ks. Stanisław) lub mail: proboszcz@pallotynikutno.pl
 11. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 12. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła! 

pallotynikutno.pl